Kontakt

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Co robić w Ciechocinku?
Autor: DoCiechocinka (---.dwo.com.pl)
Data:   

Prośba do mieszkańców Ciechocinka!

Spędzę u Was z rodziną weekend. Turystycznie, nie sanatoryjnie, mamy poniżej 40 lat i jesteśmy ciekawi świata. Dlatego proszę Was o podpowiedzenie co CIEKAWEGO można w Ciechocinku robić przez 2 dni.

Co mnie interesuje? Ciekawe miejsca czyli powiedzmy zabytki, jakieś fajne jeziorka, śródleśne źródełko, może dobry punkt widokowy na skarpie, może jakieś nienudne muzeum, skansen, może grota solna albo nawet zwiedzanie jakiejś klimatycznej starej fabryki, wieczorem jakiś koncert albo chociaż klub z chilloutową muzyką w tle (tylko błagam, nie biesiadna kapela z disco pola :-). Słowem - coś, co sami byście polecili swoim gościom innego niż całodzienne spacerowanie wzdłuż tężni bo można zwariować z nudów ;) Mogą być też atrakcje oddalone od Ciechocinka, dysponuję samochodem więc możemy jechać poza miasto powiedzmy w promieniu 20 km (ale Toruń znam).

Szepnijcie też o gastronomii - gdzie zjeść obiad żeby było smacznie i żeby się nie otruć? Gdzie usiąść na dobrej kawie?

W Ciechocinku byłem krótko raz, w zimie i nie zostawił najlepszego wrażenia. Było szaro, nudno, niektóre budynki wręcz były zaniedbane. Bodaj jedynym "ciepłym" w te mrozy miejscem była kawiarnia na rynku. Ale ile można siedzieć na szarlotce? :)

Łudzę się że teraz w sezonie letnim Ciechocinek aż tryska atrakcjami, że jest piękny, nowoczesny i zachęcający do odwiedzin. Mam nadzieję że się nie mylę. A może Ciechocinek to po[****]dające miasteczko, w którym nie ma co robić? Bo niestety spotkałem się w internecie też z takimi opiniami. Ale naprawdę mam nadzieję, że z Waszą pomocą można odkryć plusy i interesujące miejscówki tego miasteczka i regionu!

Z góry dziękuję!

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Co robić w Ciechocinku?
Autor: fatman (---.adsl.inetia.pl)
Data:   

klub kibica
nielada atrakcje

Autor: wyspyszczesliwe (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   

Jeśli ten weekend, to nieciekawie trafiliście, bo jest festiwal cyganski,
ale obok:
Raciążek: ruiny zamku,
troche dalej:
Inowroclaw: Starówka(!), Tężnie, Park Solankowy, Lato muzyczne, wycieczki rowerowe
Solec: Park Jurajski, kino 5D,
Barbarka pod Toruniem: osada leśna
Osada Karbówko: spokojny spływ kajakiem po malowniczej Drwęcy
Sankutarium w Ostrowasie
zalezy co kto lubi...

www.wyspyszczesliwe.com.pl

Data:   

wyspyszczesliwe, dziękuję, sporo fajnych pomysłów. Nie, to będzie następny weekend.

A w samym Ciechocinku? Co byś pokazał gościowi? W Warszawie zaciągnąłbym na szczyt Pałacu Kultury, do Centrum Nauki Kopernik, przejechał się metrem, wpadł na setkę do Przekąsek-Zakąsek, na wieczorny pokaz świetlny fontann i tak dalej. Może i sam Ciecho ma takie swoje miniatrakcje? Bo na razie czytam forum i widzę że sporo lokalsów narzeka na swoje miasto, chyba zwłaszcza na słabe zarządzanie i marazm. Ale na pewno mimo to da się znaleźć perełki!

Autor: wyspyszczesliwe (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   

Niestety konca remontu nie widac,
Alejki w Parku: bron boze spacer w szpilkach (krzywa kostka granitowa), na innych alejkach cos w rodzaju popiolu (jak mokro, to bloto, jak sucho, to pyl), fontanny zabka i jas i malgosia zdemontowane, dziala grzybek i ladna fontanna przy dywanach kwiatowych. zwiedzic warto warzelnie soli< zajrzec do pijalni wod, przejsc sie przy tezniach. Pol dnia i po sprawie.
Z doświadczenia:
Najlepsze nalesniki Pod Akacjami,
Najlepsza pizza w Piri Piri (tam tez karkowka itp)
U Tomaszka ciekawe menu, min czernina, kluski ziemniaczane z serem,
dwie cukiernie naprzeciwko Grzybka.
Z wyższej półki: restauracje: Willa Park, Willa Nowa, Willa Piast
to jest ocena tych miejsc do ktorych ja chodze, co nie znaczy, ze wszystko wiem.

www.wyspyszczesliwe.com.pl

Autor: Luiza (---.play-internet.pl)
Data:   

http://www.ciechocinek.pl/

Poszukaj na tej stronie Ciechocinka zapowiedzi imprez, ale popatrz też na terenie miasta na afisze (również na budynku teatru letniego na przeciwko pkp). Można na ul. Zdrojowej wpaść do informacji turystycznej i zapytać. Na wskazanej stronie z prawej jest plakietka "Film" - wycieczka po mieście.
Groty solne są 3 - o tych wiem: nowa w jednej z tężni, druga na ul. Warzelnianej w sanatorium Pod Tężniami, trzecia na ul. Dąbrowskiego, prawej, równoległej do Zdrojowej (obok stylowa kawiarenka). Można zwiedzić dworek prezydenta - następna ulica za Mickiewicza, za kościołem. Polecam wejście do holu sanatorium nr 1, za dywanami, na wysokości nowej fontanny - cudeńko.

Autor: mirek ka (---.ciechocinek24.eu)
Data:   

basen Pod Tężniami albo w wojskwym, pierwszy rekreacyjny drugi fajny do pływania,koło tężni też warto się jednak przejść -wiele się zmienia. Park tężniowy - chwila wytchnienia.
wiele rzeczy można tu robić, lubię to miejsce pomimo..

The Li

Data:   

Super, dziękuję bardzo!

Autor: ciech (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   

Generalnie miasto uzdrowiskowe jak Ciechocinek jest dla osób 50+ tak jest w Baden Baden czy Mariańskie Łaźnie i to jest standard, jeżeli są młodzi ludzie o widocznym kalectwie. Proszę sobie zaleź w netcie fotografie jakie to są perełki jak z bajki i nawet fotografie nie oficjalne bo one zawsze są piękne ale można zależ prywatne fotografie . Rozumiem że Baden Baden to perełka, (mieli czas od 1945r) ale dlaczego Czeskie uzdrowiska są perełkami a naszym Ciechocinku zatrzymał się czas, można liczyć czas od 1989 jak padła komuna jak nas oni przegonili. Przypomnę że w Czechach był większa komuna niż w Polsce, nawet nasz kochany orzełek był bez korony ale nie miał gwiazdy natomiast lew Czeski miał gwiazdę,
( nad głową) nie było prywatnej inicjatywy, taxi, rolników i tak im wyprali mózgi że katolików jest jak na lekarstwo a Chrzest przyjęliśmy od nich 966 roku. W czym problem aby wyglądać i być tak atrakcyjnym jak najlepsze uzdrowiska w Europie........

Autor: mall (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   

@Ciech: problem w poziomie rozwoju administracji, w dostępie do finansów, w bogactwie obywateli. Tak na szybko :P

----- (..) tak strzeżcie wolności waszej, aby się w swawolę nie przerodziła. - Stefan Batory -----

Autor: sandman (---.ntlworld.ie)
Data:   

zdecydowanie rower, i do Raciążka potem do Nieszawy i malowniczo brzegiem wisły do Ciechocinka, można do kina zajśc jesli coś będa grali, ogólnie z muzyką to hmm nie wiem, jesć słodkości to oczywiście gofry pod tezniami, no i zapraszamy wkrótce na Basen otwarty :) hehe

no i jak wyspy powiedziały jest dużo tego

schism

Autor: on_warszawa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   

Jestem Warszawiakiem i kocham swoje miasto, jednak nigdzie na świecie nie ma takiego urlopu jak w Ciechocinku!

Jeżdżę tam od urodzenia, praktycznie co roku od 23 lat. I jestem zdania, że nawet wyjazd na najdalszy kraniec świata nie ma takiej specyfiki jak odwiedziny w tym cudownym mieście.

Nawet pomimo wielu staruszków macie tam też masę pięknych dziewczyn! A najbardziej wyjątkowa obsługiwała mnie w jednej z ciechocińskich kawiarni. Niestety ani nie wziąłem numeru, ani nie mam pojęcia jak się nazywa. Gdyby ktoś chciał mi pomóc, to niech się odezwie na e-mail :)

Pozdr!

Autor: wyspyszczesliwe (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   

on warszwa:
- ten watek dotyczy turystyki, a nie bzykania

Autor: on_warszawa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   

Takiej interpretacji nie przewidziałem.
Jest ona dosyć ciekawa. Bo ja pisałem o tym, że lubię to miasto i zaskakują mnie ładne kobiety, które tam są. O bzykaniu ani mowy. Choć owszem, jeśli by się uprzeć, to każdą uwagę mężczyzny na temat kobiet można podpiąć pod zboczone tematy, choć ja za tym nie przepadam. W każdym razie, wypada pogratulować fantazji.

Data:   

I po Ciechocinku. Pogoda dopisała wyśmienicie. W odróżnieniu od pory zimowej, w miasteczku były tłumy. Knajpki pootwierane, z głodu nie zginiesz nawet po 22 :-)

Połaziliśmy po samym Ciechocinku i odwiedziliśmy Raciążek, Nieszawę i Aleksandrów Kujawski (ten ostatni to niestety strata czasu, smutne miasteczko, w którym jedyny ruch był pod kościołem). Szkoda, że potencjał tych miasteczek nie jest wykorzystany. Zdewastowany basen świecił pustkami, choć w taką pogodę byłyby tam tłumy. Z kolei na rynku w Nieszawie nie tylko nie dzieje się nic ale otwarte są tylko spożywczaki, a knajpki i kawiarnie zamknięte jakby wczoraj skończyła się wojna. Aż żal patrzeć jak to miasteczko nie wykorzystuje swojego wspaniałego położenia, ładnego rynku, bliskości Wisły i promu. A w Ciechocinku co krok straszą zrujnowane stare domy.

Potrzeba wielu milionów złotych aby doprowadzić to miasto do stanu, którego nie wstydzilibyśmy się przed goścmi z zagranicy. Pogadałem z lokalsami, wychodzi na to że sporą rolę odgrywają "układy", stanowisko konserwatora itp. Zresztą pewnie sami dobrze wiecie o co chodzi. No wielka szkoda, bo z taką historią Ciechocinek mógłby być autentycznie perłą na skalę światową, a póki co jest pełen kontrastów - z jednej strony niektóre pensjonaty na najwyższym poziomie, z drugiej dużo kiczu, tandety i ruiny. Chociaż z moich obserwacji wynika, że bywalcom sanatoriów to raczej nie przeszkadza - najważniejsze ze podają dobre ciastka i kawę, a popołudniami i wieczorami są dancingi i wszyscy są zadowoleni :-)

Na pamiątkę kilka zdjęć, zapraszam tutaj:
http://www.alfer.pl/Ciecho12/

I jeszcze raz dziękuję za porady, przydały się.

Autor: Luiza (---.play-internet.pl)
Data:   

Mam podobne obserwacje i przemyślenia odnośnie Ciechocinka. Bardzo lubię tam jeździć, ale przykro się robi na sercu, widząc stare, zaniedbane obiekty. Jestem za Ciechocinkiem jako perłą uzdrowisk. Może kiedyś zostanie odrestaurowany na cacuszko.
Na zdjęciach widać wrażliwe oko.

Autor: mirek ka (---.ciechocinek24.eu)
Data:   

no cóż , żyjemy w czasie przemian.do małych miasteczek wolniej spływa kasa na odrestaurowanie starych budynków,władze jeszcze podszyte starymi nawykami( nie wychylać się , pić kawę i zbierać wypłatę) a kicz? wolnośc tego nie zabrania. zdjęcia bardzo mi się podobają..Ciech innym okiem niż moje :D.

The Li

Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

- Co robić w Ciechocinku?